غیر فعال کردن فونت آوسام از المنتور

خلاصه صفحه:
با جلوگیری از بارگذاری فونت آوسام در المنتور سرعت سایت وردپرس خود را بالا خواهید برد. تکه کد جلوگیری از لود شدن Font AweSome برای بهینه کردن سایت مهم است.
حذف و جلوگیری از بارگذاری فونت آوسام در المنتور

آموزش غیر فعال کردن و حذف فونت آوسام در المنتور

آیکن هایی که در المنتور استفاده میگردند توسط فونت آیکن به آن اضافه میشود. مهمترین فونت آیکنی که به سایت های المنتوری اضافه میگردد فونت آوسام (Font AweSome) می باشد. این فونت آیکن یکی از استاندارد ترین آیکون های موجود در اینترنت می باشد. با این حال در برخی از مواقع نیاز است تا با حذف و غیر فعال کردن فونت آوسام در المنتور به طراحی دلخواه خود برسیم.

حذف و غیر فهال کردن فونت آوسام در المنتور

فونت آوسام دارای یک نسخه پرمیوم می باشد که در صورت نیاز میتوانید آن را به رایگان دانلود کنید: دانلود رایگان فونت آوسام نسخه آخر

گاهی اوقات در برخی از سایت های المنتوری ممکن است که طراح از هیچ آیکنی در سایت خود استفاده نکند و حتی در برخی مواقع ترجیح دهد که فونت آیکن های خود را به سایت اضافه کند. همچنین ممکن است که طراح بخواهد از فایل های SVG به جای فونت آیکون در سایت خود استفاده کند. در این صورت حذف فونت آوسام از المنتور بسیار کاربردی می باشد.

ایده طراح برای استفاده نکردن از فونت آوسام به دلایل مختلفی بستگی دارد. از مهمترین دلایل برای حذف Font Awesome در المنتور میتوان به سنگین بودن آن اشاره کرد که بارگذاری آن ممکن است نمره سرعت سایت را در سرویس های سرعت سنج پایین نمایش دهد.

غیر فعال کردن بارگذاری فونت آوسام در المنتور وردپرس

به این نکته دقت داشته باشید که اگر از هیچ آیکون المنتوری در سایت خود استفاده نکنید، فونت آوسام نیز در مرورگر کاربر بارگذاری نخواهد شد. با این حال در صورتی که بخواهید جلوی بارگذاری احتمالی آن را بگیرید میتوانید از کد های زیر استفاده کنید:

				
					add_action('elementor/frontend/after_register_styles',function() {
	foreach( [ 'solid', 'regular', 'brands' ] as $style ) {
		wp_deregister_style( 'elementor-icons-fa-' . $style );
	}
}, 20 );

				
			

کافی است تا کد های بالا را در انتهای فایل Function.php قالب قرار دهید تا فونت آوسام پیش فرض المنتور در سایت شما بارگذاری نگردد.

برای راهنمایی در خصوص اضافه کردن کد های وردپرسی میتوانید از پست ” آموزش اضافه کردن تکه کد به وردپرس ” کمک بگیرید.

در صورتی که از آیکن های المنتوری که توسط فونت آسام بارگذاری میگردد استفاده کرده باشید نباید این کد را به سایت خود اضافه کنید.

منبع آموزش:
تمام نوشته ها و مطالب این پست توسط دانش و تجربه شخصی سایت پلاگین یاب تهیه شده است. تصاویر استفاده شده در این پست توسط پلاگین یاب ساخته شده و یا از تصاویر اینترنتی آزاد و بدون واتر مارک بعد از ویرایش استفاده شده است.
کپی و الگو برداری از قسمت یا تمامی پست غیر فعال کردن فونت آوسام از المنتور کاملا آزاد می باشد و نیازی به کسب اجازه، اطلاع یا درج لینک مرجع “پلاگین یاب” در سایت شما ندارد.
شاید این مطالب نیز برای شما مناسب باشد
با صرف کمی زمان ما را یاری کنید.
درباره پلاگین یاب