کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس

خلاصه صفحه:

در این آموزش شما با کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس [کاربران عادی + مدیران] آشنا می شوید. حذف نوار سیاه بالای سایت های دارای کاربر وردپرس بسیار ضروری می باشد.

حذف و غیر فعال کردن نوار سایه مدیریت بالای سایت وردپرس Admin Bar

پشگفتار تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس

نوار مدیریتی وردپرس چیست؟ بخش مشکی رنگ بالای سایت های وردپرسی که دسترسی سریع به قسمت های مختلف سایت را امکان پذیر میکند را Admin Bar یا نوار مدیریت وردپرس میگویند.

یکی از مهمترین مواردی که طراحان سایت های وردپرسی به آن نیاز دارند حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس در هنگام مشاهده سایت می باشد. یکی از راه های انجام این کار نصب افزونه های وردپرسی می باشد. اما نصب افزونه ها، برای این موارد کوچک در آینده باعث کندی وب سایت شما خواهد شد.

علت نیاز به تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس این است که هیچ مدیر سایتی دلش نمی خواهد هیچ کاربری به داخل پیشخوان سایت وارد شود. گر چه با تعریف نقش های کاربری مختلف می توان از ورود کاربران به داخل قسمت های حساس سایت جلوگیری کرد، اما با این حال باز هم وجود این نوار در وضعیت مشاهده سایت صورت خوشی ندارد.

تکه کدهایی که برای نوار سیاه رنگ بالایی سایت های وردپرسی استفاده می شود کاملا امن است و برای سایت شما هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. در اصل این کد ها هیچ اطلاعاتی را به سایت شما وارد نمیکند و اساس این تکه کد جلوگیری از نمایش نوار بالای سایت می باشد.

کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس

روش استفاده از تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس

برای استفاده از تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس نیاز به اضافه کردن این کد ها به داخل فایل Function.php می باشد. در صورت نیاز به آموزش برای استفاده از این کد می توانید از پست ویرایش و اضافه کردن تکه کد های وردپرسی کمک بگیرید.

آموزش تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس فقط برای کاربران

برای حذف نوار بالایی سایت های وردپرسی از دید کاربران غیر مدیر، نیاز است که کد های زیر را به انتهای فایل Function.php وردپرس اضافه کنید. با اضافه کردن این تکه کد مدیران وردپرس، کماکان میتوانند از این نوار مدیریتی در بالای صفحه های سایت استفاده کنند:

				
					add_action('after_setup_theme', 'py_remove_admin_bar');
function py_remove_admin_bar() {
if (!current_user_can('administrator') && !is_admin()) {
  show_admin_bar(false);
}}
				
			

آموزش تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس برای همه

در برخی از سایت ها، طراحان وب قصد دارند تا موقع بررسی سایت خود، از مشاهده نوار مدیریتی سایت وردپرسی صرف نظر کنند. برای این کار نیاز است تا به جای استفاده از کد های بالا از کد زیر استفاده کنید. استفاده همزمان از کد های بالا در کنار این کد کار اشتباهی است. در صورتی که این کد را اضافه کنید دیگر نیازی به کد های بالا نمیباشد:

				
					add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );
				
			

سوال های احتمالی شما درباره تکه

مشاهده نوار مدیریتی سایت برای کاربران وارد شده به سایت برای بیشتر مدیران سایت صورت خوشی ندارد.

بله. تمام مراحل اضافه کردن تکه کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس در این صفحه شرح داده شده است.

خیر. این تکه کد ها فقط برای غیر فعال کردن نوار مدیریتی بالای سایت هستند و با هیچ کدام از فایل های دیگر سایت کاری ندارند. تابع های استفاده شده در این کد ها از هسته وردپرس کمک میگیرند.

با صرف کمی زمان ما را یاری کنید.
درباره پلاگین یاب