لوگوی سایت پلاگین یاب

تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

در یک نگاه:
با اضافه کردن تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس بازدید های کاربران را به صورت آماری ذخیره و نمایش دهید.〘 همراه کدهای اختصاصی المنتور 〙

صفحه اول > تکه کد های وردپرس > تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

به دلیل این که ممکن است برخی از تکه کد ها در برخی از وب سایت های وردپرسی به درستی کار نکند، در این پست که زیر مجموعه های بلاگ های پلاگین یاب می باشد با تعداد تکه کد برای ذخیره و نمایش تعداد بازدید های سایت وردپرسی آشنا می شویم.

این تکه کد ها به صورت مجزا از یکدیگر هستند و به صورت تفکیک شده آورده شده اند. تمامی این تکه کد ها بررسی و درست می باشند. در صورتی که یکی از این تکه کد ها بر روی وب سایت شما کار نکرد از کد های دیگر همین پست استفاده کنید.

یکی از مواردی که بیشتر طراحان وب سایت به آن علاقه دارند، ذخیره و نمایش تعداد بازدید های پست های خود از جمله نوشته ها و محصولات می باشد. البته علاوه بر بحث علاقه، داشتن آمار های وب سایت مانند تعداد بازدید ها برای استفاده و پیشرفت بسیار مهم می باشد.

به صورت پیشفرض در سیستم مدیریت محتوای وردپرس هیچ اثری از این مورد به چشم نمی خورد. طراحان سایت های وردپرسی برای داشتن چنین ویژگی ای باید از بین 2 روش کد نویسی یا استفاده از افزونه ها یکی را انتخاب کنند.

استفاده از افزونه های وردپرس در مواردی کوچکی مانند نمایش تعداد بازدید های کاربران ممکن است برای همه مخصوصا کسانی که کمی در طراحی وب پیشرفت کرده اند خوشایند نباشد. البته استفاده بیش از اندازه از افزونه های وردپرس باعث کند شدن سایت (به دلیل تزریق کد های استایل “Css” و کدهای جاوا اسکریپت “Js”) نیز می شود.

با این حال اگر امکانات زیادی را برای آمار گیری وب سایت خود نیاز دارید استفاده از پلاگین به جای کدنویسی پیشنهاد میگردد.

تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

روش اضافه کردن کد تعداد بازدید های مطالب و محصولات وردپرس

معمولا در بیشتر مواقع برای اضافه کردن تکه کد های وردپرس از بخش فایل های قالب استفاده می شود. مهمترین فایل مورد استفاده فانکشن “Function.php” می باشد (تقریبا 95 درصد موارد این فایل ویرایش می شود) .

اضافه کردن، ویرایش و تغییر کد های فایل های قالب وردپرس کار آسان و بی خطری می باشد. البته برای انجام این کار باید نحوه اضافه کردن تکه کد ها را از قبل بیاموزید.

در پست ویرایش و اضافه کردن تکه کد های وردپرسی به صورت کامل آموزش داده شده است.

کد ذخیره و نمایش تعداد بازدید های کاربران از مطالب و محصولات برای همه سایت ها

نکات ضروری قبل از استفاده از این تکه کد

* این روش برای تمام قالب ها کاربرد دارد. توجه به این نکته که این روش ممکن است برای تازه کار ها مقداری سردرگم کنند باشد ضروری است. برای استفاده از این کد نیاز به ویرایش حداقل 3 فایل قالب وردپرس می باشد.

* این روش در طراحی وب سایت هایی که قالب آنها توسط صفحه ساز المنتور ساخته شده است کاربرد ندارد. البته در صورت تسلط به کد های Php می توان از این کد ها نیز استفاده کرد. در بخش های بعدی روش هایی برای استفاده در صفحه ساز المنتور نیز آورده شده است.

روش ذخیره و نمایش تعداد بازدید های کاربر با تکه کد

ابتدا کد های زیر را به انتهای فایل فانکشن “Function.php” در قالب وردپرس خود اضافه کنید:

				
					function getPostViews($postID){
$count_key = 'post_views_count';
$counter = get_post_meta($postID, $count_key, true);
if($counter==''){
delete_post_meta($postID, $count_key);
add_post_meta($postID, $count_key, '0');
return "بدون بازدید";
}
return $counter.' بازدید';
}
function setPostViews($postID) {
$count_key = 'post_views_count';
$counter = get_post_meta($postID, $count_key, true);
if($counter==''){
$counter = 0;
delete_post_meta($postID, $count_key);
add_post_meta($postID, $count_key, '0');
}else{
$counter++;
update_post_meta($postID, $count_key, $counter);
}
}
remove_action( 'wp_head', 'adjacent_posts_rel_link_wp_head', 10, 0);
				

بعد از قرار دادن کد های بالا در انتهای فایل فانکش عملا وب سایت شما دارای فیلد بازدید های کاربران شده است. برای اینکه بتوانید این بازدید ها را محاسبه کنید باید کد زیر را در فایل Single.php قالب اضافه کنید. این تکه کد در اصل هنگام بازدید کاربر فیلد بازدید را فراخوانی و یک عدد را به آن اضافه میکند.

* این تکه کد را در حلقه اصلی فایل قرار دهید. در صورتی که جای آن را نمیدانید کدها را یک خط قبل از “endwhile” اضافه کنید.

کد های فایل Single.php:

				
					<?php
setPostViews(get_the_ID());
?>
				

با اضافه کردن کد بالا با هر بازدید کاربر تعداد بازدید های هر مطلب در بانک اطلاعاتی وب سایت شما ویرایش و ذخیره میگردد.

برای نمایش این تعداد نیاز است که کد های زیر را در هر جای قالب که میخواهید اضافه کنید. این کد ها معمولا در قسمت بالایی پست ها اضافه می شود:

				
					<?php
echo getPostViews(get_the_ID());
?>
				

وب سایت شما با این کد ها دارای قابلیت نمایش بازدید های کاربران شده است. در صورتی که استفاده از این کد ها برای شما در سایت های المنتوری دشوار می باشد از روش های بعدی استفاده کنید.

کد ذخیره و نمایش تعداد بازدید های کاربران از نوشته ها و محصولات در المنتور

نکات ضروری برای استفاده از تکه کد ذخیره و نمایش بازدید کاربران

این روش نمایش استفاده از کد فقط برای صفحه ساز المنتور نمی باشد و طراح سایت اگر نحوه استفاده از کلید های متا را بلد باشد می تواند در هر نوع قالبی از این روش استفاده کند.

روش ذخیره و نمایش تعداد بازدید های کاربر با تکه کد در روش المنتوری

ابتدا کد های زیر را به انتهای فایل فانکشن “Function.php” در قالب وردپرس خود اضافه کنید:

				
					function set_post_view_custom_field() {
  if ( is_single() ) {
    global $post;
    $post_id = $post->ID;
    $count = 1;
    $post_view_count = get_post_meta( $post_id, 'post_view_count', true );
    if ( $post_view_count ) {
      $count = $post_view_count + 1;
    }
    update_post_meta( $post_id, 'post_view_count', $count );
  }
}
add_action( 'wp_head', 'set_post_view_custom_field' );
				

با تکه کد بالا شما این امکان را به سایت وردپرسی خود می دهید که تعداد بازدید های پست های سایت را در یک متای بانک اطلاعاتی ذخیره کند. اکنون باید بتوانید از این متا در هر کجای وب سایت استفاده کنید. از آنجا که ما این روش را برای سایت های المنتوری پیشنهاد میکنیم در ادامه به روش فراخوانی آن در المنتور می پردازیم.

ابتدا یک ویجتی که متنی باشد را در داخل صفحه خود استفاده کنید. ویجت سربرگ یا ویرایشگر متن پیشنهاد میشود:

نمایش تعداد بازدید های کاربران در Elementor

سپس به جای وارد کردن دستی متن باید از فیلد های داینامیک برای نمایش تعداد بازدید های کاربران کمک بگیریم. برای این کار روی آیکن نمایش داده شده در تصویر زیر کلیک کنید “برچسب های پویا” و سپس در بین لیست به نمایش آمده فیلد سفارشی پست را انتخاب کنید:

نمایش تعداد بازدید های کاربران در المنتور

در مرحله بعد از متا دیتایی که در فایل فانکشن ساختیم استفاده میکنیم. برای این کار کلید را روی حالت انتخاب “Select” قرار میدهیم و کلید سفارشی زیر را در داخل آن وارد میکنیم :

کلید سفارشی : post_view_count

با این کار تعداد نمایش بازدیدهای هر پست نمایش داده خواهد شد.

تکه کد نمایش تعداد بازدید های کاربران در المنتور

تا اینجای کار تمام مراحل انجام شده است. برای زیبایی و فهم این عدد، میتوان از گزینه های داخل بخش پیشرفته استفاده کنید. در فیلد قبل “تعداد بازدید : ” را وارد کنید و در فیلد بعد ” بار” را وارد کنید.

همانطور که مشاهده میکنید با این کار تعداد نمایش بازدید های کاربران در المنتور به درستی نمایش داده می شود.

تکه کد نمایش تعداد بازدید های وردپرس در المنتور

معایب نمایش آمار بازدید کنندهای سایت توسط تکه کد در وردپرس

استفاده از تکه کدها به جای افزونه ها در کم کردن حجم کاری سرور بسیار مفید است. اما به دلیل کم بودن سطح دانش کاربران معمولی وردپرس از کدنویسی میتواند با معایبی نیز همراه باشد.

یکی از مهمترین ایراد های استفاده از تکه کد در نمایش تعداد بازدید کاربران این است که با هر بار رفرش صفحه (بارگذاری مجدد) یک عدد به این تعداد اضافه میگردد. برای رفع این ایراد ها باید اطلاعات برنامه نویسی جامعی داشته باشید.

در افزونه های معتبر آمارگیری وردپرس برای جلوگیری از این مورد از روش هایی مانند بررسی آدرس اینترنتی کاربر “IP” یا ذخیره کوکی در مرورگر ها استفاده میکنند. به این صورت با هر بار بازدید کاربر از هر صفحه فقط یکبار بازدید به تعداد شمارنده اضافه میگردد.

آمار واقعی بازدید پست های سایت

متاسفانه هیچ روش محکمی برای نمایش آمار واقعی بازدید از سایت وجود ندارد. با این حال برای بررسی دقیق آمار بازدید های سایت، در پایین به روش هایی اشاره شده است: 

مشاهده آمار بازدید های سایت از طریق سرور

مهمترین روش های بررسی تعداد بازدید های سایت مراجعه به سرور و مشاهده گراف اتصالات به سایت می باشد. همچنین در کنترل پنل هایی مانند سی پنل “Cpanel” در صورت باز گذاشتن این مورد توسط هاستینگ میتوان مواردی را به صورت تفکیک شده مشاهده کرد.

با این حال ممکن است که سرور یا هاست نیز از توانایی بالایی برای تشخیص رباط یا تفکیک کاربران برخوردار نباشد. معمولا تفکیک کاربران در سرورها به صورت بررسی ادرس اینترنتی “IP” صورت می گیرد.

مشاهده بازدید های مطالب و محصولات از طریق نصب افزونه وردپرس

روش دیگری که تا حدی کاربردی می باشد استفاده از افزونه های وردپرس است. افزونه هایی که به صورت حرفه ای کد نویسی شده اند می توانند آمار دقیق تری را از نمایش تعداد بازدید های مطالب و محصولات را به شما ارائه دهند.

بازدید های سایت از طریق ورودی موتور های جستجوگر

یکی از مهمترین راه هایی که وب سایت را در معرض نمایش میگذارد، گرفتن ورودی از طریق موتور های جستجوگر مانند گوگل یا بینگ می باشد.

در حالت آمار گیری از این راه نیز شما می توانید بازدید های وب سایت خود را از طریق سرویس های این وب سایت ها مانند گوگل آنالیتیکس، کنسول گوگل یا بینگ و… مشاهده کنید.

این روش نیز به دلیل محدود بودن ورودی به سایت از طریق جستجوگر زیاد دقیق نمی باشد. ولی به دلیل ارزش بالای موتور های جستجوگر به عنوان مهمترین روش شناخته می شود.

* روش های دیگری نیز برای مشاهده بازدید های سایت وجود دارد که به دلیل عمومی نبودن یا ضعیف بودن به آنها اشاره ای نشده است.(مانند اسکریپت ها یا سایت های آمار دهنده مانند الکسا و…) 

سوال های احتمالی شما درباره تکه کد های نمایش بازدید کاربران

این کد های برای سایت های ساخته شده توسط وردپرس می باشند.

خیر. در اصل اساس این تکه کدها برای نمایش تعداد بازدید های مطالب وردپرس به جای استفاده از افزونه های وردپرس سنگین و کند کننده سایت می باشد.

در این پست آموزشی کدهایی برای استفاده در قالب های وردپرس آمده است. 

ما کدهای مخصوص نمایش تعداد بازدید های المنتور را به صورت جدا و تفکیک شده برای شما آورده ایم. کدهای المنتور به صورت اختصاصی مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

↩️ قبل از دانلود تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

تمام فایل های ارئه شده در پلاگین یاب همچون تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس نسخه های پرمیوم، کامل و با لایسنس نامحدود می باشند. در صورت مشاهده پیام لایسنس آن را نادیده بگیرید. امکانات افزونه باز می باشد و لایسنس صرفا برای متصل شدن به سرور سازنده می باشد که غیر فعال شده است.

تا پایان زمان دانلود در همین صفحه بمانید و تا جای ممکن از ابزار های پروکسی استفاده نکنید.(به دلیل حملات Ddos که برخی اوقات روی سایت انجام می شود، ممکن است دسترسی از خارج ایران و افغانستان با محدودیت مواجه شود.)

آموزش کسب درآمداز طریق طراحی سایت

کانال یوتیوب آموزش های پلاگین یاب. برای مشاهده پلی لیست دوره های فوق حرفه ای انواع آموزش طراحی سایت اینجا کلیک کنید. تمام دوره ها به صورت حرفه ای تدوین گردیده و کاملا رایگان منتشر شده است.

📒 اطلاعات کلی تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

لیست اطلاعات مورد نیاز برای نصب و استفاده:

نسخه فعلی: میانگین دانلود: مخفی نوع فایل: ZIP
راستچین شده ترجمه پلاگین یاب حدودا MB
آپدیت: 1401/2/4 قیمت جهانی: $ قیمت: رایگان

📇 فایل و صفحه های مرتبط با تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

فاقد فایل یا لینک های مرتبط دیگر!

✍️ منابع، حق کپی و مجوزهای تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس اورجینال زیر مجموعه لایسنس های گنو از نوع GPL [ ورژن های 2 و بالاتر ] می باشد. فروش به غیر در این نوع لایسنس ها خلاف قوانین کپی رایت جهانی و مخفی سازی یا رمزگذاری کدهای داخل فایل ها (مانند ioncube - سورس گاردین و...) کاملا ممنوع و مغایر با امنیت اطلاعات کاربران می باشد. لینک های سازندگان:

❗ راهنمای استفاده از تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

فاقد راهنما می باشد

📜 تغییرات مهم تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس [ChangeLog]

این قسمت فقط شامل تغییرات مهم فایل ها می باشد و شامل همه چنج لاگ های اعلامی سازندگان نمی باشد.
تاکنون تغییرات مهمی برای این فایل وارد نشده است.

🕵 جامعه و گزارش ها

تا اطلاع ثانویه از گروه پلاگین یاب در شبکه اجتماعی تلگرام برای پرسش و پاسخ استفاده کنید:
گروه پرسش و پاسخ

همچنین برای ارتباط مستقیم از ایمیل pluginyab«@»gmail«.»com استفاده کنید. لطفا عنوان ایمیل را گزارش بنویسید و حتما از ارسال ایمیل های غیر مرتبط خودداری کنید. به زودی لینک انجمن سایت و ابزاری برای ارسال گزارش در این قسمت قرار خواهد گرفت.

🎬 لیست آموزش های مرتبط با این فایل

این قسمت شامل آموزش های مفید برای بازدیدکنندگان و اعضای محترم پلاگین یاب می باشد. برای استفاده از لینک های یوتیوب باید از ابزار های دور زدن تحریم استفاده کنید. این دوره ها تماما پولی (پرمیوم) هستند که برای بالا بردن سطح دانش طراحان فارسی زبان و امکان استفاده برای افرادی که شاید توان خریداری دوره ها از سایت آموزشی آموزی را ندارند به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته اند. دقت کنید که پلی لیست ها دارای مجموعه ویدئوها هستند. در صورتی که توان خرید دارید لطفا به جای مشاهده رایگان آنها را از منبع اصلی (سایت آموزی) خریداری کنید. امیدواریم این آموزش ها برای شما مفید باشند.

🎬 لیست آموزش های مفید دیگر مجموعه پلاگین یاب:مشاهده دوره فوق حرفه ای و کامل وردپرسمشاهده دوره فوق حرفه ای و کامل ووکامرسدوره ساخت سایت در کامپیوتر با زمپدوره ساخت سایت در کامپیوتر با لاراگوننحوه ترجمه افزونه و قالب وردپرسیمشاهده تمام دوره ها

تنها شبکه های اصلی ما

مهم: متاسفانه گزارش هایی مبنی فعالیت های برخی از افراد در شبکه های اجتماعی با نام پلاگین یاب به دست ما رسیده است. در پایین تنها شبکه های اجتماعی ما لیست شده است. دقت کنید که هیچ گونه فعالیت مالی در این شبکه ها وجود ندارد. کانال یوتیوب و پیج اینستاگرام به تازگی فعالیتشون رو شروع کردن. لطفا بعد از ورود فالو و سابسکرایب کنید.

کانال آموزشی یوتیوب برای مشاهده آموزش های غنی برای طراحان و توسعه دهندگان (مخصوص بازار کار) اینجا کلیک کنید.

کانال تخصصی آپارات برای مشاهده آموزش های غنی، مخصوص بازار کار (آرشیو شده) اینجا کلیک کنید.

پیج اینستاگرام برای مشاهده پست های تعاملی با شما عزیزان اینجا کلیک کنید.

گروه پرسش تلگرام تمام اخبار و اطلاعیه های مخصوص بروزرسانی ها در این کانال منتشر می شود.

❓ سوالات متداول درباره تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

افزونه تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس، رایگان برای همه، رایگان برای همیشه؟

بله. شما دانلود رایگان تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس را برای همیشه در پلاگین یاب در دسترس خواهید داشت.

افزونه تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس، راستچین و فارسی است؟

تمام فایل های پلاگین یاب با سایت راستچین شما، سازگاری کامل را دارند. تقریبا تمام فایل های سایت مانند تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس فارسی سازی شده است.

با دانلود تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس، امنیت سایت شما به خطر می افتد؟

خیر. شما حتما برای دانلود از هر سایتی در ایران و جهان، چه پولی چه رایگان >>> فقط کافی متن صفحه شفاف سازی رو مطالعه کنید. بعد از دانلود رایگان تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس تکنیک های گفته شده در این صفحه را روی فایل های ما نیز بررسی کنید.

هزینه و نحوه ی دانلود تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس به چه صورت است؟

برای دریافت هیچ فایلی در پلاگین یاب نیازی به صرف هزینه نیست.
تمام فایل های سایت مانند تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس به صورت آسان و با لینک مستقیم در دسترس می باشند. فرایند دانلود رایگان بدون نیاز به ثبت نام است و نیازی به مراجعه به صفحه های تو در تو نیست.

موارد مشابه با تکه کد نمایش تعداد بازدید های نوشته ها و محصولات وردپرس

تکه کد نمایش تعداد کل نظرات کاربران سایت وردپرس
1400/12/18
تکه کد نمایش تعداد نظرات کاربر در وردپرس
1401/1/11
ویرایش و اضافه کردن تکه کد های وردپرسی
1400/12/18
کد حذف و غیر فعال کردن نوار مدیریت بالای صفحه وردپرس
1401/2/1