فونت یکان

دانلود رایگان فونت یکان - Yekan
در یک نگاه:
فونت یکان یکی از پایه ای ترین فونت های فارسی می باشد. دانلود رایگان فونت یکان برای وب سایت های ایرانی توصیه شده است.
این فونت در گذشته برای سیستم های عامل مختلف طراحی شده بود. به مرور زمان برای وب سایت های فارسی زبان نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

درباره دانلود رایگان فونت یکان

فونت یکان یکی از قدیمی ترین فونت های ایرانی می باشد که در سیستم های ما فارسی زبانان استفاده شده است. این فونت با تمام سادگی ای که در خود دارد توانسته جلوه ی بسیار زیبایی به متن های فارسی ارائه کند.

امروزه پایه بسیاری از فونت های وب فارسی، فونت یکان می باشد. فونت رایگان یکان در ابتدا توسط آقای ابوالفضل سيل سپور طراحی شده بود و به مرور زمان توسط افراد مختلف توسعه داده شده است. متاسفانه به دلیل نبود مرجعی واحد برای این فونت زیبای فارسی نسخه های مختلف آن را با نام های مختلف توسعه داده اند.

جای تاسف بسیار زیادی دارد که برخی از نسخه های توسعه داده شده، بدون رعایت اصل حق رایگان بودن آن که توسط سازنده آن منتشر شده است، به صورت پولی و لایسنس دار ارائه شده است.

با این حال پلاگین یاب تمام تلاش خود را انجام میدهد تا نسخه های مختلف فونت یکان را به صورت واحد در بخش فونت وب ها منتشر کند. بدیهی است که این کار فرایندی بدون اشتباه نیست و ممکن است نسخه هایی با نام های مختلف ولی فایل هایی تکراری بروی پلاگین یاب منتشر گردد.

از این رو توصیه ما به شما استفاده از نسخه فونت بی یکان (فونت BYekan) می باشد که نسبت به سایر نسخه ها دارای ظاهری برتر می باشد.

نکته : ما در پلاگین یاب به فونت های پولی یکان اشاره ای نمیکنیم. همچنین از ارائه این فونت ها نیز معذور هستیم.

دانلود فونت وب یکان

پلتفرم های فونت یکان

فونت یکان در ابتدا برای دستگاه های کامپیوتری با سیستم های عامل ویندوزی یا لینوکسی منتشر شد. پس از فراگیر شدن گوشی های هوشمند اندرویدی و اپلیکیشن های دارای پسوند apk و همچنین نیاز به دانلود فونت زیبا، استفاده از فونت یکان در این دستگاه ها نیز به شدت محبوب شد. سپس به مرور زمان در تمام پلتفرم های نوشتاری مورد استفاده قرار گرفت.

در گذشته استفاده طراحان به فونت هایی مانند آریال “Arial” و تاهوما “Tahoma” خلاصه می شد. این فونت ها تنها برای نمایش حروف فارسی و عربی ساخته شده بودن و از هیچ زیبایی بصری برخوردار نبودند. اما پس از طراحی فونت یکان برای استفاده وب سایت دیگر این فونت ها نیز از میان برداشته شده اند.

فونت یکان ابتدایی دارای معایبی بوده که به صورت دوره ای ایراد های آن رفع گردیده است.

طراح فونت یکان : ابوالفضل سيل سپور

توضیح کوتاه : این فونت پایه فونت های دیگر یکان “Yekan” میباشد.

حق کپی فونت یکان : فونت یکان بدون ارائه هیچ نوع لایسنسی ارائه شده است و دارای نسخه های غیر رسمی زیادی است. همچنین این فونت دارای منبع رسمی دانلود نمی باشد.

پلتفرم ها کامپیوتری : سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مکین تاش

پلتفرم های وب : مرورگر های کروم، مایکروسافت اج، موزیلا فایر فاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری، اپرا و سایر مرورگر های محبوب

پسوند فونت ها : eot | ttf | woff | woff2 | svg

تا پایان زمان دانلود در همین صفحه بمانید و از ابزار های پروکسی استفاده نکنید.

برای اطلاع از بروزرسانی ها و اطلاعیه های مهم در کانال تلگرامی عضو شوید:

عضویت رایگان در کانال تلگرامی »  

[فاقد فایل آرشیو می باشد]
[فاقد راهنمای یا آموزش خاص می باشد]

تمام فایل های ارئه شده در پلاگین یاب همچون فونت یکان نسخه های پرمیوم، کامل و با لایسنس نامحدود می باشند.

بله. شما دانلود رایگان فونت یکان را برای همیشه در پلاگین یاب در دسترس خواهید داشت.
تمام فایل های پلاگین یاب با سایت راستچین شما، سازگاری کامل را دارند. تقریبا تمام فایل های سایت مانند فونت یکان فارسی سازی شده است.
خیر. شما حتما برای دانلود از هر سایتی در ایران و جهان، چه پولی چه رایگان >>> فقط کافی متن صفحه شفاف سازی رو مطالعه کنید. بعد از دانلود رایگان فونت یکان تکنیک های گفته شده در این صفحه را روی فایل های ما نیز برسی کنید.
برای دریافت هیچ فایلی در پلاگین یاب نیازی به صرف هزینه نیست.
تمام فایل های سایت مانند فونت یکان به صورت آسان و با لینک مستقیم در دسترس می باشند و برای دانلود نیازی به ثبت نام و مراجعه به صفحه های تو در تو نیست.

لطفا قبل از ارسال گزارش به موارد زیر دقت کنید:

  • تنها در صورتی که 3 روز از بروزرسانی سازنده اصلی گذشته است درخواست بروزرسانی ارسال کنید.
  • فایل های پلاگین یاب از نظر خارجی بودن کاملا بررسی میگردد. در صورت ارسال گزارش نقض قانون حق کپی رایت داخلی ایران حتما دلایل اثباتی خود را به ایمیل سایت ارسال کنید.

با توجه به موارد بالا میتوانید از فرم ارسال گزارش پایین استفاده کنید:

دانلود رایگان فونت اوسام پرو نسخه بروز

فونت آوسام

بروزرسانی
1401/06/20
نسخه
6.1.2
دانلود رایگان فونت وزیر متن vazir font

فونت وزیر متن

بروزرسانی
1401/06/20
نسخه
33.003
دانلود رایگان فونت شبنم Shabnam Font

فونت شبنم

بروزرسانی
1398/02/01
نسخه
5.0.1
فونت یکان

فونت بی یکان

بروزرسانی
1400/01/16
نسخه
1
با صرف کمی زمان ما را یاری کنید.
درباره پلاگین یاب